Szanowni Państwo,

17 kwietnia 2014 r. zostały zarejestrowane Zakładowe Układy Zbiorowe Pracy dla: ICN Polfa Rzeszów S.A. i dla Valeant sp. z o o  sp. jawna . Nowe Układy  w lepszy sposób zabezpieczają interesy pracowników. W dziedzinie wynagrodzeń ustalają płace minimalne (w pierwszym roku pracy na poziomie nie mniejszym niż 150% płacy minimalnej obowiązującej w Polsce, a po trzech latach na poziomie min. 200%). Zwiększone zostały odprawy w przypadku zwolnienia pracownika, zwiększono odprawy emerytalne, zmieniono  system nagród jubileuszowych, system premiowania oraz wprowadzono wiele innych zmian, które powinny zwiększyć poczucie stabilności i bezpieczeństwa pracowników, a zarazem podnieść efektywność naszej pracy.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tworzenie tych Zakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Zawarcie ich było możliwe tylko przy silnym wsparciu członków związku.

Zachęcam również niezrzeszonych pracowników do wstępowania do NSZZ ,,Solidarność”  Jesteśmy największym Związkiem Zawodowym działającym w ICN Polfa Rzeszów S.A. i w Valeant sp. z o o  sp. jawna. Pomagamy we wszystkich sprawach pracowniczych, na bieżąco korzystamy z doradztwa czterech prawników,  współpracujemy z specjalistami  z różnych dziedzin np.: ekonomii, finansów. Szukamy najlepszych rozwiązań dla pracowników korzystając między innymi z rozwiązań stosowanych w innych firmach  w kraju jak i za granicą.

Jesteśmy zrzeszeni w Sekcji Krajowej Pracowników Przemysłu Farmaceutycznego  w  European Mine, Chemical and Energy Workers' Federation - EMCEF   oraz  International Federation of Chemical Energy,  Mine & General Workers' Unions – ICEM, ale najważniejsze, że jesteśmy skuteczni w naszych działaniach.

Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej

ICN Polfa Rzeszów S.A.