Akcja pomocy prowadzona przez „Solidarność” nabrała rozpędu. 26 lutego trzy lwowskie szpitale: Nr 8, Szpital Kliniczny i szpital w Równym otrzymały materiały medyczne zakupione ze zbiórki prowadzonej przez NSZZ "Solidarność".

To co należy dostarczyć było ustalane z naczelnymi lekarzami poszczególnych szpitali. Zgodnie z ich specyfikacją były to przede wszystkim strzykawki, igły
i środki opatrunkowe, środki do dezynfekcji ran oraz antybiotyki i niezbędne leki. Przekazania darów na miejscu pilnował wiceprzewodniczący KK Tadeusz Majchrowicz, który w imieniu Związku odpowiedzialny jest za organizację całego przedsięwzięcia.
Niezależnie od tego Komisja Krajowa ze swoich środków zakupiła 6 tys. zastrzyków antytoksyny przeciwtężcowej, które trafiły do Kijowa na Majdan.
O takie wsparcie prosili tamtejsi ratownicy medyczni. 
Do Lwowa trafiła kolejna partia pomocy, ponad 100 kg. lekarstw przekazanych przez ICN Polfa Rzeszów. Leki z pomocą Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach Zdrój przewiózł współpracujący z „Solidarnością” lekarz, były wojskowy i weteran wielu misji wojskowych Jacek Dutkiewicz wraz Ryszardem Rapaczem, ratownikiem medycznym.
Kolejna pomoc ma być przekazana przez jeleniogórską Jelfę. W tej chwili trwają ustalenia.
Do Regionu Świętokrzyskiego „Solidarności”, który w imieniu całego Związku uruchomił konto, gdzie można wpłacać pieniądze na pomoc, zgłaszają się również firmy, które chcą brać rannych po leczeniu na rehabilitację. Koordynacją tej pomocy zajmuje się bezpośrednio szef regionu Waldemar Bartosz.
Przewodniczący „Solidarności” Piotr Duda serdecznie dziękuje: Firmie GEOSAT z Krakowa i jej prezesowi Markowi Kulpińskiemu, Firmie ICN Polfa Rzeszów i jej prezesowi Tadeuszowi Pietraszowi, oraz zakładowej „Solidarności” i jej przewodniczącemu Tadeuszowi Perdeusowi, Ochotniczej Straży Pożarnej w Goczałkowicach Zdrój, a także wszystkim członkom i sympatykom „S” oraz osobom, które przekazały środki
i zaangażowały się akcję pomocy poszkodowanym na Ukrainie.